Ogłoszenia Parafialne

Apel arcybiskupa metropolity krakowskiego do wiernych Archidiecezji Krakowskiej o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich

„Mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry!”. Tak przejmująco wyrażał swą miłość do Polski św. Jan Paweł II Wielki w 1991 roku w Kielcach, w czasie swojej IV Pielgrzymki do Ojczyzny. W jej trakcie z wielką mocą głosił wszystkim swoim rodakom, że prawdziwą i autentyczną wolność, w wymiarze zarówno indywidualnym, jak i narodowym, można budować jedynie na tym fundamencie, jakim jest Dekalog. Przez całe swe życie święty Papież wiernie służył Bogu, Kościołowi i Polsce, domagając się, aby jej dzieje nigdy nie toczyły się – jak pisał w poemacie Myśląc Ojczyzna… – „przeciw prądowi sumień”.

14 Niedziela Zwykła

Na mocy dekretu ks. abpa Marka Jędraszewskiego, z dniem 1 lipca nowym proboszczem w naszej wspólnocie parafialnej został ks. Sławomir Kowalski, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie koło Myślenic. Liturgiczne wprowadzenie nowego księdza proboszcza odbędzie się dzisiaj (w niedzielę 5 lipca) podczas Mszy Świętej o godz. 12, a dokona go w imieniu metropolity krakowskiego ksiądz dziekan Józef Palenica.

13 Niedziela Zwykła

1. W środę rozpoczynamy lipiec - miesiąc poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

2. Liturgia tygodnia:
- poniedziałek: - UROCZYSTOŚĆ Św. Apostołów Piotra i Pawła
Msze św.: kościół: 6:30, 9:00, 18:00, Kaplica; 19:00

Dziękujemy za 10 lat

Zgodnie z decyzją ks. abpa Marka Jędraszewskiego z dnia 24 czerwca 2020 roku, nasz ksiądz proboszcz Marian Chyrc przechodzi na emeryturę.

Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w Jego intencji, która zostanie odprawiona w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; 29 czerwca o godz. 18:00.

Będziemy dziękować dobremu Bogu za dziesięć lat posługi Księdza Proboszcza w naszej parafii i prosić dla niego o potrzebne łaski na dalsze lata.