A dlaczego ma być taki jak wszystkie?

20 czerwca 2019 roku, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Jak zawsze, przy większości parafii pojawiają się ołtarze. W większości te same co rok wcześniej, kolorowe, ze stałymi elementami Najświętszego Ciała, czy podobnych, od lat używanych grafik.

W krakowskiej, sercańskiej parafii przy ul. Saskiej, pojawił się jednak inny, głośno "mówiący" ołtarz. Stanął jako pierwszy na szlaku procesji. Był pozbawiony pstrokatych barw, dominowała biel i czerń ozdobiona polnymi kwiatami. Tekst nie zdominował, a ograniczył się jedynie do krótkiego fragmentu, uzupełniając pełną wymowy grafikę.

Ołtarz ten wybudowała Wspólnota ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego, działająca przy tej parafii.